Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.
NastaveníPovolit všeZamítnout

Zimní soustředění, aneb shořela nám chalupa

Zimní soustředění, aneb shořela nám chalupa

Po zdrcující zprávě o požáru Bažiny nedělní protelefonovaný večer přinesl jiskru naděje pro tuto akci, Sokolovna v Horní Branné je schopna nás přijmout. Ranní nakládka výstroje, proviantu a žáků proběhla standardně, posmušilá nálada přechází v tragikomický úsměv. Potěšilo nás, že se akce neruší, ale nedostatek hor není pěkná vize. Zjištujeme, že zázemí má i své výhody, tělocvična, pinpongárna i kuchyň je OK. Po obědě se přesouváme na běžkařskou dráhu ve Vejsplaších. Část účastníků jde pěšky, část je převezena a vystoupí u luxusně zasněženého a upraveného okruhu. Po svačině ožívá unavené osazenstvo a plní tělocvičnu, kde se pouští do rostodivných her.

Druhý den se dvoufázový trénink zahájil účastí všech na běžkařském okruhu. Polední klid připravil učastníky na pokračování programu buďto dalším běžkováním, nebo nordic walkingem motivačně spojeným s přesunem pomocí vlaku.

Doplední program třetího dne pro změnu začínal návštěvou hrobky Harrachů, kde nás uvítal pan Hájek. Zajímavá stavba skrývá i hrob jednoho z Harrachů, který do Čech přivezl první ski. Pokračovali jsme přesunem na Benecko, procházku na Rovinka a k Pirátovi jsme absolvovali s pomocí speciálních saní, které nahrazují Jirkův vozík na sněhu. Středeční podvečer přinesl vánoční atmosféru v podobě žákovského koncertu v kostele. Společný zpěv koled zaujal i naši výpravu. Tréninik na diskotéku před večerkou a večerní výlet do Vrchlabí završily tento náročný den.

Čtvrtý den a poslední večer byl v podstatě přípravou na Vánoce - pohoda, sport, slavostní večeře, dárky a některá splněná přání.

Pátý den, nestojí za řeč... uklízet, balit a vrátit se domů.

Děkujeme firmě Agro 21 za podporu této akce částkou 10.000,- Kč

Fotogalerie

  Zpět do fotogalerií

PARTNEŘI

                                                                                                

Programování a webhosting MagicHouse s.r.o.

STŘEDNÍ ŠKOLA   OBORY   INTERNÁT   KALENDÁŘ AKCÍ   KONTAKTou@ouhostinne.cz   /   tel.: 499 405 422, 499 524 139