Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.
NastaveníPovolit všeZamítnout

Praktická škola jednoletá

Praktická škola jednoletá

CHARAKTERISTIKA OBORU

Střední škola v Hostinném je zaměřena na profesní řemeslnou přípravu mládeže se speciálními vzdělávacími potřebami. Škola je určena žákům ze speciálních škol a tříd, a dále žákům vycházejícím ze základní školy z nižšího než 9. ročníku nebo s neúspěšně ukončeným 9. ročníkem po doporučení poradenského zařízení.

Praktická škola jednoletá 78-62-C/01

Jednoletá praktická škola (denní studium), ukončená závěrečnou zkouškou. Dokladem o dosažení stupně vzdělání je vysvědčení o závěrečné zkoušce. Je určena pro chlapce a dívky.

Umožňuje střední vzdělávání žákům s různým stupněm mentálního postižení (středně těžkým a těžkým mentálním postižením, autismem a kombinovaným postižením) a dává jim možnost získat střední vzdělání. V průběhu přípravy poskytuje základní dovednosti a návyky pro výkon jednoduchých činností v oblastech praktického života. Získané dovednosti žáci využijí v dalším vzdělávání v rámci celoživotního učení.

Absolvent praktické školy jednoleté se může v rámci svých možností a individuálních schopností uplatnit při pomocných pracích pro oblast služeb a výroby (např. ve zdravotnictví, v sociálních a komunálních službách, ve výrobních podnicích, v zemědělství), případně na chráněných pracovištích (chráněné dílny).

PARTNEŘI

                                                                                                

Programování a webhosting MagicHouse s.r.o.

STŘEDNÍ ŠKOLA   OBORY   INTERNÁT   KALENDÁŘ AKCÍ   KONTAKTou@ouhostinne.cz   /   tel.: 499 405 422, 499 524 139