Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.
NastaveníPovolit všeZamítnout

Truhlářská soutěž "Nechodím sem zbytečně 2021" a výměnná praxe Brno, Chroustovice

Truhlářská soutěž "Nechodím sem zbytečně 2021" a výměnná praxe Brno, Chroustovice

Výměnná praxe a na to navazující soutěžení bylo nutné kvůli řádění covidu na SŠ Hostinné na poslední chvíli přeměnit na tři akce konané v podobném duchu. Školy v Brně a Chroustovicích byly nucené na svých dílnách zorganizovat práci žáků dle podmínek zadání i zaslaného materiálu. Pracovníkům spolupracujících v Brně i Chroustovicích patří dík za netradiční provedení akce, která se díky době covidové muselo taktéž přizpůsobit. Za SŠ Hostinné byli vyhlášeny první tři místa. Na prvním se dokázali udržet žáci třetího ročníku Holoubek / Mikulec. Druzí byli druháci Kalenský / Suchánek. A překvapením byli prváci na třetím místě, kde s velkým nasazením Kubizňáka výrobek předčil kvality většiny druháckých výrobků. Učitelé odborného výcviku pozorovali, že výpadky výuky způsobené omezeními souvisejícím s pandemií, jsou stále patrné i přestože ve výuce druhých a třetích ročníků dohání co se dá. Dle poskytnuté dokumentace o výrobcích z ostatních škol je nutné vyzdvihnout práci Polakoviče, jehož výrobek podle fotografií vypadal velmi profesionálně a přesnost spojů byla obdivuhodná. Díky podpoře Královehradeckého kraje bylo možné odměnit všechny zúčastněné a tím je snad motivovat k účasti na dalších ročnících této akce.

Článek na webu OU Chroustovice zde.

Pan Staroba za OU a PrŠ Brno o akci napsal  toto:

Žáci OU a PrŠ Brno na soutěži

„Nechodím sem zbytečně“ – devátý ročník soutěže pro truhláře pořádaná SŠ a ZŠ Sluneční, Hostinné.

 

Nastal podzimní čas, a to je období, kdy se každoročně zúčastňujeme akce s názvem „Nechodím sem zbytečně“ pořádanou spřátelenou školou SŠ a ZŠ Sluneční ve městě Hostinné. Zde se vyhledávají skrytí talenti oboru Truhlářské práce, kteří poměřují své teoretické znalosti a praktické dovednosti ve svém oboru s ostatními soutěžícími jiných škol a učilišť.

Soutěž měla probíhat v truhlářských dílnách učiliště v Hostinném, tak jako předchozí ročníky. Bohužel hygienická opatření nedovolila pořádání tohoto klání přímo v Hostinném, proto pořadatelé přispěchali s náhradním řešením a to uskutečnění soutěže „na dálku“. Perfektně připravené podklady k testu a výkresovou dokumentaci s hodnotícími kritérii nám poslali poštou včetně materiálu na zhotovení výrobku. Na nás pak už zbylo zaslání zpět fotodokumentace s hodnocením teoretické i praktické části našich soutěžících truhlářů. Den konání jsme společně stanovili na 15. 11. 2021.

Teoretická část – odborné znalosti se prověřili testem s dvaceti otázkami a odpověďmi formou výběru ze tří možností. Na vypracování tohoto testu byla časová dotace max. 20 minut.

Praktická část – své dovednosti soutěžící předvedli ve výrobě přepravky z masivního dřeva v časovém ohraničení max. 5 hodin. Zde se po vypracování výrobku hodnotilo několik kritérií (dodržení rozměrů, dodržení průřezů profilů, dodržení úhlů, konstrukční spoje, dodržení technologického postupu, opracování a estetický dojem, dodržení BOZP).

                                   

Soutěže se zúčastnili žáci z druhého ročníku Petr Štěpán, Samuel Sedlák a třetího ročníku Dominik Polakovič. Po zhodnocení byly předány ceny a upomínkové předměty od pořádající školy všem zúčastněným.

                                    

Děkujeme pořádající škole SŠ a ZŠ Sluneční, Hostinné a jejím organizátorům, hlavně panu Karlu Musilovi za skvěle připravenou soutěž, zorganizování náhradního řešení celé události a vzorně přichystaný materiál i dokumentaci. Byla to jistě nelehká situace díky epidemiologickým opatřením, které bylo nutno dodržovat a celou soutěž ovlivnili.

Díky těmto a podobným akcím mohou žáci propagovat daný obor, prohlubovat svoje dosavadní znalosti a dovednosti a také reprezentovat svoji školu. Motivuje je to k lepším výsledkům a chuti do další práce.   

Za OU a prš Brno vypracoval Mgr. Zdeněk Staroba (vedoucí učitel oboru Truhlářská a čalounická výroba).

Fotogalerie

  Zpět do fotogalerií

PARTNEŘI

                                                                                                

Programování a webhosting MagicHouse s.r.o.

STŘEDNÍ ŠKOLA   OBORY   INTERNÁT   KALENDÁŘ AKCÍ   KONTAKTou@ouhostinne.cz   /   tel.: 499 405 422, 499 524 139