Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.
NastaveníPovolit všeZamítnout

Sportovně turistický kurz 2023

Sportovně turistický kurz 2023

V posledním květnovém týdnu se 30 žáků vydalo na 4 dny do Havlovic, kde sportovní areál, cyklostezka i řeka Úpa poskytl možnost pro všestranné sportovní aktivity. Díky pětičlennému pedagogickému doprovodu bylo možné zapojit najednou všechny účastníky s různými sportovními schopnostmi. Každý žák si v průběhu dne vždy našel nějakou vhodnou činnost doporučenou zkušenými pedagogy. První den proběhl na havlovickém hřišti, které nabízí trampolínu, minigolf, tenisové kurty, hřiště na fotbal i hřiště na přehazovanou, workout, kuželky, pingpongové stoly a dokonce i TEQBAL. Žáci spokojeně sportovali celé odpoledne i část večera, s krátkou přestávkou na večeři.  

Druhý den nám počasí přálo, a protože snídaně proběhla v trávě na hřišti, po skončení bylo možné ihned začít sportovat. Mezi účastníky se objevilo několik nadějných tenistů, cyklokrosařů, hráčů minigolfu a dalších slibných sportovců. Také koloběžky ve spojení s krásnou cyklostezkou umožnili dokonalé projížďky i těm, co nechtěli jezdit na kole.

Po obídku se vytvořily dva týmy, jeden vyrazil na cyklovýlet, spojený s broděním. Cyklovýlet až k zámku v Ratibořicích úspěšně dokončily všichni krom jednoho účastníka s defektem předního kola. Ten byl naštěstí zachráněn doprovodným vozem. U jezu pod Havlovicemi zatím usilovným tréninkem žáků došlo ke zlepšení ovládání plavidel různých druhů. Vše proběhlo pod odborným vedením zkušených vodáckých instruktorů.

Po večeři se opět sportovalo na hřišti, kde je nabídka opravdu široká. Ve 21 hodin se už opravdu muselo jít na ubytovnu věnovat se hygieně a spánku. Přece jen nás čekal třetí den, tedy den, kdy už všichni věděli, co je baví a čemu se chtějí věnovat. Ráno se nabídla činnost a dle zájmu žáci vytvořily dvě skupiny. Větší část žáků zůstala na hřišti pod vedením třech trenérů a zlepšovali své nově získané dovednosti. Zbývajících 14 žáků vyrazilo za kulturním zážitkem na hrad Vízmburk, viz fotogalerie.

Odpoledne žáci měli možnost vybrat si ze dvou aktivit, cyklovýlet a vodácký kurz. Obě akce proběhly zdárně a ke spokojenosti účastníků, neboť počasí nám opravdu přálo. K doplnění energie byli žáci odměněni nanukem a pizzou.

Čtvrteční den byl smutný, po budíčku došlo na balení kufrů, školního vybavení pro cyklistiku, vodáctví, míčové hry, nakonec úklid, snídani v trávě a odjezd domů.

 

Fotogalerie

  Zpět do fotogalerií

PARTNEŘI

                                                                                                

Programování a webhosting MagicHouse s.r.o.

STŘEDNÍ ŠKOLA   OBORY   INTERNÁT   KALENDÁŘ AKCÍ   KONTAKTou@ouhostinne.cz   /   tel.: 499 405 422, 499 524 139