Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.
NastaveníPovolit všeZamítnout

Procházeli jsme se po stromech

Procházeli jsme se po stromech

   Rozhodli jsme se s žáky školy SŠ a ZŠ Sluneční prozkoumat přírodu - konkrétně strom od kořene až po jeho korunu. A bylo nám ctí, že že se pozávacího výletu zúčastnily i účastníci výměnné akce z Brna. 

   Využili jsme k tomuto účelu jeden listopadový pátek. Autobusem jsme dojeli do Janských Lázní. Stezka korunami stromů nás přivítala mlhavým počasím, ale deštníky jsme nepoužili ani jednou. Nejprve jsme zavítali do podzemního naučného centra, kde stropem prorůstá kořenový systém stromů. Celou atmosféru dokreslují poučné podsvícené tabule, interaktivní expozice a zvuky lesa. Cestou vzhůru na rozhlednu jsme pročítali infotabulky, pozorovali popsané jevy příslušným kukátkem, vyplňovali výukové listy a podnikali didaktické zastávky. Odměnou nám byly úchvatné výhledy do srdce KRNAP. Kvůli počasí jsme sice nedohlédli na Jeseníky či Velkou Fatru, ale vyhlídka evokovala pocit, že létáte ve vzduchu. Po vydatném občerstvení jsme sešli lesní cestou k úpatí Černé hory, odkud jsme jeli zpět do školy.

   Na 1500 m dlouhé trase k vrcholům stromoví nás čekala řada zážitků, poučení i překvapení. Stali jsme se na chvíli součástí lesního života, poznali jsme řadu unikátních rostlin a živočichů. Uvědomili jsme si, že je nezbytné pečovat a chránit přírodu, les a stromy.

 

 

                                                                                                                             Markéta Jindrová

                                                                                                                             učitelka   

Dokumenty ke stažení

Fotogalerie

  Zpět do fotogalerií

PARTNEŘI

                                                                                                

Programování a webhosting MagicHouse s.r.o.

STŘEDNÍ ŠKOLA   OBORY   INTERNÁT   KALENDÁŘ AKCÍ   KONTAKTou@ouhostinne.cz   /   tel.: 499 405 422, 499 524 139