Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.
NastaveníPovolit všeZamítnout

Nechodím sem zbytečně 2023

Nechodím sem zbytečně 2023

Přišel podzim a jak je v posledních letech běžné, naše škola pořádala 12. ročník soutěže a přehlídky dovedností "Nechodím sem zbytečně". Akce byla určená pro obory Knihařské práce, Provozní služby, Stravovací a ubytovací služby a Truhlářské práce. Zapojila se rovněž naše partnerská škola OU a PRŠ Lomená Brno, také přijeli soutěžící z Hradce Králové, Ústní nad Labem a Chroustovic. Ke knihařům se přidali 3 žáci z pražské školy. Brňáci si v rámci výměnné akce prohlédli školu, CNC dílnu i dílny Labský mlýn. Pražáci zase společně s knihaři navštívili výrobu papíru ve výrobním závodu KRPA PAPER, a.s.

Po soutěži byli žáci v rámci oddychového poznávacího odpoledne provedeni městem, také navštívili jeho dvě význačné památky, radniční věž a galerii antického umění.

 A teď už k samotné soutěži. Truhláři měli největší zastoupení v soutěži, celkem 17 dvojic. Žáci se ve dvojici učili spolupráci, společně prožívali nejen úspěch, ale také řešení různých zádrhelů při výrobě podle výkresu bez pomoci učitelů. Získané znalosti a dovednosti používali k výrobě co nejdokonalejšího výrobku ve stanoveném čase. Nakonec bylo vyhlášeno pořadí 5 nejlepších dvojic a také patřičně odměněno. Minimálně drobnou pozornost dostali všichni zúčastnění. Zúčastnili se i truhlářští prváci, to ale opravdu stojí za pochvalu, že se zúčastnili a předvedli konkurence schopné výrobky. Příští rok již pro ně bude soutěž známá akce, která je nebude tolik stresovat.

Za Stravovací a ubytovací služby, konkrétně třetí ročník, byli vybráni dva soutěžící proti týmu z Hradce Králové. Své umění předvedli při přípravě vepřového guláše s těstovinami a jako dezert připravili palačinky. Obě družstva byla perfektní, celé dopoledne probíhalo v přátelském duchu a finální výrobky se všem maximálně povedly. Proto porota ohodnotila všechny účastníky stejně – vyznamenáním za Přehlídku kuchařského umění. Nezaháleli však ani ročníky první a druhé ze stejného oboru. Ti se postarali o bezvadný catering pro všechny soutěžící a jejich doprovod a svého důležitého úkolu se zhostili opravdu na výbornou. Nesmíme zapomenout na obor Provozní služby. Sladké občerstvení a nápoje byla jejich doména a opět vše proběhlo bez jediné chybičky. Jejich dezerty všem zpříjemnily den.  

Do soutěže knihařů se přihlásili tři žáci, dvě žákyně z druhého ročníku a jeden třeťák, také přijeli soutěžící ze Střední školy a Mateřské školy Aloyse Klara. Soutěž byla zahájena písemným testem a poté se žáci pustili do zpracování zadání. Tentokrát vyráběli vazbu V5 a jako doplňující práce byly spisové desky z lepenky se třemi chlopněmi. Ve 12: 30 žáci odevzdali své výrobky, a zatímco obědvali, porota sestavená z knihařských učitelek a vedení školy hodnotila odevzdané výrobky. Všichni soutěžící byli odměněni cenami. Očekáváme, že je soutěž motivovala k dalšímu získávání znalostí a zkušeností v jejich oboru.

Další zážitkovou bonusovou akcí pro soutěžící byl výlet do lékárny Hospital Kuks. Cestou byla zastávka na přehradě Les Království, kde nám byl vysvětlen význam zadržování vody jak v krajině, tak při povodních. V samotné lékárně nám průvodkyně upravila výklad kvůli vysvětlení vývoje nábytku a jeho konstrukcí. Představení typických vzhledů různých slohů. Této exkurze se zúčastnilo 32 soutěžících žáků a 7 doprovodných osob.

Žákům děkujeme za úžasnou reprezentaci jejich oborů, všem zapojeným kolegům za pomoc a uvidíme se za rok. Za materiální podporu, pohoštění a ceny děkujeme grantové podpoře Královehradeckého kraje a sponzorům Tuma železářství, Felder group i dalším podporovatelům.

Infočlánek OU Chroustovice.

Fotogalerie

  Zpět do fotogalerií

PARTNEŘI

                                                                                                

Programování a webhosting MagicHouse s.r.o.

STŘEDNÍ ŠKOLA   OBORY   INTERNÁT   KALENDÁŘ AKCÍ   KONTAKTou@ouhostinne.cz   /   tel.: 499 405 422, 499 524 139