Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.
NastaveníPovolit všeZamítnout

"Nechodím sem zbytečně" 2022

"Nechodím sem zbytečně" 2022

  1. ročník soutěže "Nechodím sem zbytečně"

Přišel podzim a jak je v posledních letech běžné, naše škola pořádala 11. ročník soutěže "Nechodím sem zbytečně". Dříve se soutěž odehrávala v dubnu, ale z díky podpoře Královehradeckého kraje proběhla již v listopadu. Trochu se tím znevýhodní  první ročníky, ale opravdu stojí za pochvalu, že se zúčastnili s nadšením a předvedli konkurence schopné výrobky. Příští rok již pro ně bude soutěž známá akce, která je už nebude tolik stresovat.

Soutěž byla pro obory Knihařské práce, Stravovací a ubytovací služby a Truhlářské práce. Zapojila se i naše partnerská škola OU a Prš Lomená, Brno a také přijeli soutěžící z Hradce Králové, Ústní nad Labem a Chroustovic.

Brňáci v rámci výměnné akce prohlédli nejen školu s dílnami Labský mlýn, také prošli město Hostinné a navštívili historickou radnici a Galerii antického umění. Při pátečním odjezdu navštívily společně se zájezdem žáků naší školy Jánské Lázně a zdejší Stezku korunami stromů.

Truhláři měli největší zastoupení v soutěži, celkem 16 dvojic. Žáci ve dvojici se učili spolupráci, společně prožívali nejen  úspěch, ale také řešení různých zádrhelů při výrobě podle výkresu bez pomoci učitelů. Soutěžící museli použít získané znalosti a dovednosti k výrobě co nejdokonalejšího výrobku ve stanoveném čase. Zní to drsně? Ale je to vlastně běžný pracovní den. Nejlepších šestice žáků byla bohatě odměněna, první Votoček / Vtípil, druzí žáci z Ústí nad Labem a třetí Mikšíček / Szedlák.

Kuchaři měli práci ztíženou tím, že jejich výrobky hodnotili spolu s učitelkami i „neodborníci“. Každý přece ví, jak má chutnat bramborový salát a jablečný závin. Dobré byly samozřejmě všechny, ovšem naše chuťové buňky upřednostňují to, co je jim známé. „Je všeobecně známé, že výchově, učení a vaření rozumí každý člověk, také jsou všichni ochotní poradit.“ Odborná porota vyhodnotila tři první místa, veřejnost upřednostnila tým z Hradce Králové.

U knihařů se soutěže zúčastnilo celkem 5 žáků, z toho dva z druhého a tři z prvního ročníku. Kvůli prvnímu ročníku byla jako výrobek vybraná potahovaná čtvercová krabice a méně otázek v testu, druháci vyráběli obdélnikovou krabici a v testu měli 25 otázek. včichni pracovali rychle a v 11 hodin bylo hotovo. Příště dostanou těžší zadání. Žáci druhého ročníku po hodnocení technologického postupu učitelkami a estetického dojmu nezávislou porotou získali stejný počet bodů. Naší velkou radostí bylo vyhodnotit hned dvě 1. místa.

Další zážitková akce byl výlet do korun stromů v Jánských lázních...

Dokumenty ke stažení

Fotogalerie

  Zpět do fotogalerií

PARTNEŘI

                                                                                                

Programování a webhosting MagicHouse s.r.o.

STŘEDNÍ ŠKOLA   OBORY   INTERNÁT   KALENDÁŘ AKCÍ   KONTAKTou@ouhostinne.cz   /   tel.: 499 405 422, 499 524 139