Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.
NastaveníPovolit všeZamítnout

Nechodím sem zbytečně 2020 dvakrát odloženo

Nechodím sem zbytečně 2020 dvakrát odloženo

Osmý ročník soutěže "Nechodím sem zbytečně", konečně proběhl a to dne 10. 12. 2020. Konečně, protože byl kvůli uzavření škol 2 x odložen, jednou na jaře a jednou na podzim. Soutěže se bohužel nemohly zúčastnit jiné školy, naši žáci proto soutěžili pouze mezi sebou. Žáci měli omezenou možnost se na soutěž připravit, nestihli ještě získat dostatek znalostí, ani dovedností. Snad si to někteří vynahradí příští rok, v devátém ročníku soutěže.

Jako každý rok byla soutěž zahájena písemným testem z vědomostí z prvního pololetí prvního ročníku. Následovalo zpracování výrobku podle zadání. Žáci dřevooboru měli všichni ve svém zadání, dubovou krabici s překližkovým dnem. Obor Knihařské práce se zaměřil na výrobu spisových desek. Soutěž probíhala přesně podle plánů, ve správný čas byl ukončen písemný test a začala ruční výroba. Aby se žákům vyrábělo dobře, bylo pro ně nachystané vynikající občerstvení. Za ně si zaslouží velké poděkování i pochvalu učitelky společně s žáky oborů Provozní služby i Stravovací a ubytovací služby.

Do 12: 30 žáci zvládli dokončit své výrobky, a zatímco obědvali, na dílnách komise sestavené z učitelů pilně hodnotily a zjišťovaly, kdo bude vítězem. 

Knihařské práce měly v soutěži dvě skupiny, jedna byla složená z dívek a druhá z chlapců. Z dívek byla vybraná na 1. místo za nejlepší práci Iva Maternová, u chlapců porota ocenila 1. místem dílo Vojtěcha Milaty. Za obor Truhlářské práce byl jako nejlepší vyhodnocen žák Jiří Panocha. Za svůj výrobek a 1. místo samozřejmě dostal pěknou cenu. Již poněkolikáté se také povedlo, že žáci prvních ročníků dokázali podat lepší výkon, než žáci vyžších ročníků. Druhé i třetí místo u dřevooborů získali týmy prváků Lubas / Kalenský a Suchánek / Votoček.

O pěkné ceny se postarala grantová podpora Královehradeckého kraje, dále firem Felder Group a Železářství Šír.

Na prvním místě nemohli být všichni žáci, ale všechny účastníky považujeme za vítěze.

Děkujeme žákům za odvahu, kolegům za pomoc a doufáme, že za rok budeme chystat devátý ročník soutěže v klidnější době a bez rozličných omezení.

 

Fotogalerie

  Zpět do fotogalerií

PARTNEŘI

                                                                                                

Programování a webhosting MagicHouse s.r.o.

STŘEDNÍ ŠKOLA   OBORY   INTERNÁT   KALENDÁŘ AKCÍ   KONTAKTou@ouhostinne.cz   /   tel.: 499 405 422, 499 524 139