Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.
NastaveníPovolit všeZamítnout

Jak silná může být tíha života

Jak silná může být tíha života

    Velký mráz, ale i slunce nás doprovázelo ránem 29.11.2018 do autobusu, který nás dovezl do obce Žireč, kde jsme s žáky naší školy navštívili Domov sv. Josefa a Damiána. Prohlédli jsme si zázemí pro klienty s rozstroušenou sklerózou. Zaměstnanci se zde starají nejen o fyzický, ale i psychický stav pacientů. Obdivovali jsme um klientů v hrnčířské, keramické a ergoterapeutické dílně, zkoušeli si zvedáky, cvičili při rehabilitaci, komunikovali s klienty, diskutovali v přednáškovém sále, procházeli se v parkové i bylinkové zahradě... Příjemnou i poučnou návštěvu jsme zakončili předáním dárků klientům od našich žáků a posezením nad kávou v kavárně, která je součástí Domova.

     Další zastávkou naší ,,výpravy" byl Most k životu - azylový dům pro matky a otce s dětmi v Trutnově. Nádherná historická budova ukrývá různé a často žalostné osudy rodin s dětmi, které nemají jiné místo pro svůj život. Po předání drobných dárečků dětem a úvodní přednášce paní ředitelky, jsme měli možnost seznámit se s chodem celého domu, s jeho zařízením i organizací.

     Exkurze nám rozšířily obzor a povědomí o lidském trápení, bolesti a uvědomili jsme si, že nástrahy života, ať už v jakékoli podobě, mohou ohrozit každého z nás a nejedná se zde pouze o učebnicové pojmy.

                                                                                                 Markéta Jindrová

                                                                                                          učitelka

Fotogalerie

  Zpět do fotogalerií

PARTNEŘI

                                                                                                

Programování a webhosting MagicHouse s.r.o.

STŘEDNÍ ŠKOLA   OBORY   INTERNÁT   KALENDÁŘ AKCÍ   KONTAKTou@ouhostinne.cz   /   tel.: 499 405 422, 499 524 139