Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.
NastaveníPovolit všeZamítnout

Brno, přehlídka odborných dovedností 2023

Brno, přehlídka odborných dovedností 2023

Na pozvání naší spřátelené školy Odborného učiliště a Praktické školy Brno naše škola řekla: "Ano". Vysláni byli dva žáci z druhého ročníku a dva třeťáci v doprovodu dvou učitelů. Cesta do Brna je dlouhá, a proto byla rozčleněna prohlídkami.

První zastavení v Litomyšli umožnilo prohlídku památky UNESCO. Zámek, klášter a okolí ukázalo truhlářům, co vše honosného je možno vyrobit ze dřeva. Z fotografií uvidíte, že každé ráno na piáno nehraje jenom Jack, ale i naši žáci. Zastavení druhé bylo na místě Skalní Mlýn výchozím bodem pro návštěvu Kateřinské jeskyně a propasti Macocha. Bylo zjištěno, že v této oblasti nikdo z žáků nebyl a ani nikdy jinou krasovou jeskyni nenavštívil. A líbilo se. Abychom dokonale využily den, absolvovala naše skupina procházku od školy až k brněnskému orloji.

Při přehlídce dovedností 4.5. 2023 pět dvojic žáků předvedlo výrobu rámu na čep a rozpor s jednostranným pokosem. Všechny týmy končily výrobu umístěním společné fotografie zúčastněných žáků do svého rámu. Při práci v cizím prostředí žáci zkusili, jak neznámé prostředí komplikuje i běžné pracovní činnosti.

Naše poděkování patří organizátorům této akce, především panu Starobovi. Doufáme, že spolupráce v budoucnu bude pokračovat tak jako v předchozích letech.

Po pracovní zátěži se hodil volnější program s procházkou po dalších pamětihodnostech Brna vedenou obětavým průvodcem panem Juřicou. Po vyčerpávajícím dnu nám internát poskytl klidné útočiště pro odpočinek a ráno po bohaté snídani se vyrazilo na cestu domů. 

 

Dokumenty ke stažení

Fotogalerie

  Zpět do fotogalerií

PARTNEŘI

                                                                                                

Programování a webhosting MagicHouse s.r.o.

STŘEDNÍ ŠKOLA   OBORY   INTERNÁT   KALENDÁŘ AKCÍ   KONTAKTou@ouhostinne.cz   /   tel.: 499 405 422, 499 524 139