Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.
NastaveníPovolit všeZamítnout

Adaptační kurz 2023 Špindlerův Mlýn

Adaptační kurz 2023 Špindlerův Mlýn

Hned druhý den školního roku odjela ze školy skupina 27 žáků prvních ročníků a 5 pedagogů.

Cílem se stala Dětská ozdravovna ve Svatém Petru. Po obídku proběhly první seznamovací aktivity a hry. Po vydatné večeři nás procházka zavedla k Hornické stezce, na které jsme narazili na lesní pěšinu, kterou jsme došli na nejprudší sjezdovku ve Špindlu - Stoh.  Z té jsme pozorovali krásný západ slunce. Někteří žáci se dokázali překonat a zvládli poměrně strastiplnou cestu zpět na základnu. Horský vzduch a pohyb udělal své a proto byla první noc velmi klidná.

Následující den nás čekali další aktivity jako například střelba na terč, hod na cíl, trénink jemné motoriky a podobně. Po dobrém obědě a poledním klidu jsme se nechali vyvézt na Špindlerovu boudu. Z té jsme přes Petrovu boudu a Čertovu strouhu dorazili k Boudě U Bílého Labe a tam využili pohostinnosti a občerstvili se orosenými půllitry limonády. Následoval krátký, ale náročný výstup na úbočí Kozích hřbetů. Otevřel se nám výhled na panorama Krkonoš a zároveň na cestu, kterou jsme doposud absolvovali. Čekalo nás ale ještě dalších pět kilometrů a tak jsme přidali do kroku, abychom dorazili včas na večeři. Pro méně zdatné byl připravený program v nenáročném terénu tak, aby si odpoledne také užili. Po večeři následoval sestup do centra Špindlu. Návštěva místního obchodu byla příjemným zakončením dne.

Třetí den se trénovalo na opičí dráze, což byla příprava na odpolední překvapení. Část účastníků vyrazila na kole, část pěšky ale obě skupiny měly stejný cíl. Adrenalinový zážitek na přehradě Zipline se velmi vydařil. Po počátečních obavách sjeli dráhu téměř všichni. Výsledkem bylo nadšení a to že žáci přejeli údolí pod přehradou, ve výšce 40 m, nikdo před tím nezažil.

Podvečerní vyhodnocení kurzu se stalo symbolickým zakončením pobytu. Shodli jsme se, že akce splnila svůj původní význam, seznámit se. Vracíme se jako scelená a spokojená parta. A hurá do školy!

Za finanční podporu děkujeme královehradeckému kraji. Za péči děkujeme vstřícnému personálu ozdravovny.

Fotogalerie

  Zpět do fotogalerií

PARTNEŘI

                                                                                                

Programování a webhosting MagicHouse s.r.o.

STŘEDNÍ ŠKOLA   OBORY   INTERNÁT   KALENDÁŘ AKCÍ   KONTAKTou@ouhostinne.cz   /   tel.: 499 405 422, 499 524 139